PIP: nieprawidłowości w urzędzie w Lipnie

materiał z elka.pl

Mandatem karnym zakończyła się kontrola Państwowej Inspekcji Pracy w Urzędzie Gminy w Lipnie. Inspektorzy stwierdzili, że doszło tam do kilku naruszeń prawa pracy. PIP nie informuje, kto mandat dostał – zabrania tego ponoć ustawa o ochronie danych osobowych. Jednak, jak się dowiedzieliśmy, to sam wójt.

Inspektorzy pracy, którzy kontrolowali Urząd Gminy Lipno, stwierdzili naruszenia przez pracodawcę  obowiązujących przepisów prawa pracy – powiedział Radiu Elka Jacek Strzyżewski, rzecznik Okręgowej Inspekcji Pracy w Poznaniu. Według niego wykazano siedem różnych uchybień. To na przykład zatrudnianie dwóch niepełnosprawnych pracowników w godzinach nadliczbowych bez zgody lekarza medycyny pracy, wydanie dwóm osobom świadectw pracy bez podania trybu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy czy brak imiennych kart ewidencji czasu pracy. Dochodziło też do nieprawidłowości co do udzielania pracownikom czasu wolnego z racji godzin nadliczbowych, jednemu z pracowników nie zapewniono zaś wymaganego czasu na odpoczynek po pracy. Stwierdzono wreszcie, że kilku pracowników dopuszczono do pracy bez obowiązkowych szkoleń BHP i orzeczenia lekarskiego.
Wystąpienie pokontrolne zawierało osiem wniosków i decyzję z czterema nakazami – informuje Jacek Strzyżewski. Wymierzono także mandat karny, jednak rzecznik nie chciał poinformować, kto go otrzymał, zasłaniając się ochroną danych osobowych.
Wicewójt Lipna Grzegorz Szulczyk przyznał jednak w rozmowie z Radiem Elka, że mandat dostał wójt. Chcieliśmy się odwołać od wystąpienia pokontrolnego – powiedział – ale odwołanie złożyliśmy zbyt późno. Władzom gminy nie pozostaje więc nic innego, jak zastosować się do wymogów Państwowej Inspekcji Pracy. Zrobimy to– zapewnia Szulczyk – w wymaganym prawem terminie. (jad)
Reklamy

9 thoughts on “PIP: nieprawidłowości w urzędzie w Lipnie

 1. bu ha ha ha ha ha jak to możliwe że taki światły i prawy kowboj Mariusz H. dostał mandat??
  pomijając fakt że gdyby miał choć gram honoru sam by się podał do dymisji razem z tą swoją śmieszną koalicją

 2. Jak można w Urzędzie robić takie błędy. Przecież takich
  mądrych ludzi wybraliście.I to jest rok ich urzędowania.
  Zeby niby prawnik Sz… nie umiał świadectwa pracy wypisać
  wstyd. I jeszce jedna uwaga do Pana Fedyka ten się śmieje
  kto się śmieje ostatni.Powolne umieranie Naszej świty.
  Wstyd wyborcy H…. daliście się nabrać. I tak sprzedadzą Naszą
  gminę. Ona powoli umiera.Chamstwo i wykluczenie moralne

 3. Takie komentarze jak „frytka” nic nie wnoszące powinny być usuwane.
  Panowie możnowładcy na urzędzie już dawno powinni kopa dostać. A teraz z przyzwoitości powinni zdać urząd. Ale tej przyzwoitości na próżno u nich się doszukiwać.

 4. „Potworne” te uchybienia po prostu ;/ Wiem, wiem, nie powinno być ich wcale, ale to tylko tzw. błąd ludzki (raczej kogoś z kadr, ale wiadomo, odpowiada szef). Jednak dziwna ta kontrola i dziwne, że nie w firmach, w których nie płaci się pracownikom regularnie, wykorzystuje ludzi nie wypłacając wynagrodzenia za liczne nadgodziny czy zwalnia z pracy gdy ktoś choruje… Dziwne… Oby tylko takie problemy mieli pracownicy innych firm!

 5. „?” – najlepiej jeszcze dopisz, ze Balcerowicz musi odejsc i zacznij sie zalic na swieta bez sniegu. Co to za odpowiedz w stylu „oni robia gorzej”? Byly nieprawidlowosci, dostali mandat i tyle. Czemu tu sie dziwic, ze maja kontrole, skoro wiecznie komus zycie probuja niszczyc. Niech chapia i kradna poki jeszcze moga, bo jestem przekonany, ze predzej czy pozniej znajdzie sie ktos spoza tego srodowiska, ktory nie bedzie sie bal konsekwencji i na czyms ich zlapie. Kto wie, moze ich nie bedzie jeszcze szybciej, niz im sie wydaje. Najblizsza szansa w styczniu, chociaz pewnie znow odrocza sprawe lub cos w tym stylu.

  Nawiasem mowiac Panie Wojcie jakim czlowiekiem trzeba byc, zeby nie pomoc mdlejacej kobiecie? W moich oczach jest Pan kompletnym zerem bez kompletnie zadnej klasy. Zastanawia mnie tylko jak moze Pan patrzec w lustro codziennie rano i w nie nie napluc.

 6. Widzę, że nie „?”, ale ty jesteś mistrzem świata w użalaniu się na wszystkich i na wszystko. „Wiecznie komuś próbują niszczyć życie”??? Kto i komu?! Albo popadasz w paranoję, albo jesteś bardzo nieszczęśliwym człowiekiem…
  Życzę więc, żeby święta były – mimo wszystko – wesołe, a rok 2012 dobry dla WSZYSTKICH.

 7. Mandatem karnym dla wójta zakończyła się kontrola Państwowej Inspekcji Pracy w Urzędzie Gminy w Lipnie. W Panoramie Leszczyńskiej wójt zrzucił winę na inną osobę, za co między innymi wypowiedział jej umowę o pracę. Natomiast Państwowa Inspekcja Pracy ustaliła, że wójtowie mogli dopuścić się wobec tej osoby zachowań o cechach mobbingu polegających na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu.
  Kogo następnego będą nękać lub zastraszać a następnie zwolnią?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s